Rubriky
Pivní tramp

Pivní tramp: Pivovar Tahoun

Po delší odmlce pokračování seriálu pivního trampu, kde sám, nebo s přáteli navštěvuju různé pivovary a následně přespáváme v blízkém okolí. Návštěva pivovaru, ochutnávka piva a tramp v okolí.

Pivní tramp

  • Z Dobrovice do Vanovice
  • Pivovar Tahoun
  • 21 km pěšky – původní plán
  • 2 lidi, plná polní
  • Spaní pod přístřeškem
  • Počasí: Zataženo, prudký déšť před spaním

Cesta do pivovaru

Sešli jsme se s kamarádem na vlakové zastávce Dobrovice (poblíž Mladé Boleslavi) a následně jsme měli v plánu jít turistickou trasu směrem na pivovar Tahoun (plán byl 21 km).

S kamarádem jsme se delší dobu neviděli, takže byla spousta témat na probrání. Bohužel jsme se občas natolik ponořili do debaty, že jsme sešli trochu z cesty a zbytečně si tak celou túru protáhli.

V jednom místě se totiž červená stezka nesmyslně rozdvojuje a vlivem naší nepozornosti jsme naneštěstí vyrazili tou druhou (špatnou) trasou.

Díky tomu jsme si naší trasu výrazně protáhli a ušli skoro 40 km (tedy alespoň podle chytrých hodinek).

Když jsme tedy konečně po celém dnu dorazili večer do cíle, tak už jsme sotva pletli nohama 🙂

Spaní jsme vyřešili pod stříškou otevřeného posezení u fotbalového hřiště, které bylo v místní vesnici. Dost se nám to hodilo, protože následně přišel asi hodinový prudký déšť.

Oheň jsme nerozdělávali kvůli počasí a přespali v klidu pod stříškou.

Pivovar Tahoun

Je to pěkný moderní pivovar.

Trochu mi stylem připomínal pivovar MMX v Letech, jen trochu menší.

Musím ocenit pěkné moderní prostředí v jinak poměrně malé zapadlé vesničce a zejména velmi milá, ochotná obsluha. Jídlo také dobré.

Ochutnávka piva

Samozřejmě jsme ochutnali i skoro všechna piva na čepu 🙂

Cryo Pop Ale – Toto pivo mě na začátek nějak moc nenadchlo. Nevýrazná chuť, kterou si už ani přesně nevybavuji. Navíc myslím, že jsem tam cítil nějakou pivní vadu projevující se divnou pachutí.

Passionfruit Sour – Ačkoliv nejsem vyznavačem kyseláčů, tak jsem byl zvědav na toto pivo. První napití byl takový energetický šok 🙂 Výrazná kyselá chuť, která mi připomínala takový ten kyselý prášek, který jsme konzumovali jako malé děti. Chuťově to bylo příjemné zpestření, ale jedno na ochutnání u tohoto stylu úplně stačí. Pěkná svěží barva i vůně.

Světlý ležák – Zde jsem nic neočekával a pouze doufal v příjemné překvapení. To se bohužel nedostavilo a neměl jsem již důvod se k ležáku vracet. Ležák mají všude, takže jsem už trochu náročnější.

APA – Klasická APA. Chuťově jsem byl spokojen, ale nic nového ani překvapivého jsem nezaznamenal. Ale je to ten druh piva, který klidně můžu pít celý večer a jsem spokojen (také jsem si pak vzal sebou v lahvi).

Celkově hodnocení pivovaru:

Hezké, moderní prostředí, dobré jídlo, velmi milá a ochotná obsluha. Piva standardní. Ležák mě moc nenadchl, APA standard, kyseláč – zajímavé zpestření.

Celková atmosféra

Venku jsme si bohužel sedli vedle dětského hradu, takže o řev bylo postaráno a do toho ještě inhalovali kouř přísedících rodičů :))

Když jsme si sedli dovnitř, tak bohužel kvůli otevřeným dveřím jsme stále dost slyšeli randál řvoucích dětí.

Ale jinak je vevnitř hezké prostředí. Dovedu si představit, že bych do takového pivovaru chodil i na lepší večeři s dobrým pivem, pokud bych bydlel někde poblíž.

Pro místní musí být takový pivovar určitě výhra. Na jejich místě bych určitě byl pravidelným návštěvníkem. Ale bylo vidět, že i dost lidí se na místo sjíždí ze vzdálenějšího okolí.

Konec trampu

Druhý den jsme se vzbudili poměrně dost rozlámaní a stále zničeni předchozím dlouhým pochodem. Piv jsme naopak popili akorát a nebyl problém s kocovinou.

S únavou problém byl a bylo potřeba nedostatek kvalitního spánku dospat přes den.

Následně jsme se tedy rozloučili a každý jel na opačnou stranu do svých domovů. Vlaková dostupnost tohoto pivovaru je mimochodem velká výhoda pro pivní konzumenty 🙂

Příště musíme více dávat pozor na trasu a nezničit se samotným pochodem na místo.

Napsat komentář